ULTRASZILINA.SK | ,

MŠK ŽILINA – Spartak Trnava
Sobota, 4.December 2010  9:57
ŽILINA – Osemnáste ligové kolo so sebou prinieslo okrem snehu aj šláger medzi prvou Žilinou a treťou Trnavou, ktorý sa „vďaka“ DIGI TV odohral netradične v nedeľu o 14:30. „Môj dom, môj hrad“ pod Dubňom počas jesene veľmi neplatilo a inak tomu nebolo ani poslednú novembrovú nedeľu, keď sa nakoniec po remíze 1:1 body delili.

S prvou polovicou súťaže sme sa chceli rozlúčiť na patričnej úrovni, preto prípravy na záverečný duel jesene odštartovali už začiatkom novembra. Choreo, kartónovačka, hučiaci kotol, toto všetko sľubovalo zábavu vo veľkom štýle. Už polhodinu pred úvodným výkopom sa naše Céčko začalo veľmi slušne zapĺňať. Vlajky boli tentokrát vyvesené hore nad sektorom, kvôli pripravovanému choreu. V čase úvodného hvizdu čítal kotol do 600 fanatikov. Už v 5. minúte bola odprezentovaná kartónovačka, ktorá, až na nezaplnené spodné rady, vyšla na výbornú. Atmosféra stále gradovala, nič na tom nezmenila ani odpískaná penalta  v prospech hostí, ktorí sa tak dostali do vedenia. Bežala 17. minúta. Vlajky na tyčiach, spev chorálov a baviaci sa dav, taký bol obraz ďalšieho priebehu prvého polčasu. V ňom sa už skóre nezmenilo, a tak naši odchádzali do šatní s jednogólovým mankom.

V druhom dejstve sme sa rozbiehali trošku dlhšie. V 65. minúte sa vytiahol transparent „ VY UŽ 38 ROKOV KUKÁTE NA INÝCH…“, venovaný večnému čakaniu Trnavčanov na titul. Následne sa vytiahlo veľké choreo s kľačiacim anjelom pred žlto-zelenou nebeskou bránou, ktoré sprevádzal text „ BOŽE, KEBY SOM VERIL V TEBA, BOL BY SOM UŽ 5-KRÁT V NEBI.“  a k tomu roky, v ktorých sme získali tituly. Toto všetko bolo doprevádzané povzbudzovaním celého kotla, čo bolo nakoniec odmenené vyrovnávajúcim gólom Tomáša Oravca, ktorý v 78. minúte zblízka doklepol loptu do bránky. O osem minút na to sme siahali  už na víťazstvo, no najskôr rozhodca dosť necitlivo neponechal Šošonom výhodu, takže dosiahnutý gól neplatil a z následne  nariadeného pokutového kopu trafil Oravec len tyč. V závere zaujala už len červená karta Dialla za boxerskú vložku a sústavné zdržiavanie hosťujúceho brankára Rašku, no na stave 1:1 sa už nič nezmenilo.

Týmto duelom sa zavŕšila jesenná časť Corgoň ligy, s ktorou môžeme byť spokojní. Sme prví so 6-bodovým náskokom pred Senicou, Oravec a Majtán sú na čele kanonierov, mrzia snáď len stratené domáce body a nižšia návštevnosť. Už nech je tu jar…

P.S.: Fanúšikovia patria NA štadión, nie ZA štadión!
P.S.2: Veľká VĎAKA všetkým, ktorí aktívne pomohli s prípravou chorea a kartónovačky!