ULTRASZILINA.SK | ,

MŠK ŽILINA – MFK Košice
Nedeľa, 8.November 2009  15:00
ŽILINA – Po takmer troch týždňoch od nešťastnej prehry v pohári, sme opäť privítali Košice, posledné mužstvo tabuľky. Jediným cieľom v tomto zápase bola výhra a zväčšenie náskoku na čele ligy, čo sa nakoniec aj podarilo. Pred zápasom bola určitá snaha dať znova dokopy ľudí z Céčka a Déčka do jedného kotla, čo sa bohužiaľ nepodarilo.

Je veľká škoda, že nedokážeme určité veci hodiť za hlavu a aspoň 90 minút spolu tvoriť jednu veľkú žlto-zelenú rodinu. Možno raz.

V kotli sa nakoniec zišlo asi 80 ľudí. Celkom slušný počet, ale kvalita fandenia už taká dobrá nebola. Fandilo sa síce nepretržite celý zápas, no nie s rovnakým nasadením. Zápas začal svižne. Už v piatej minúte sme sa ujali vedenia po vlastnom góle Košíc, no naša radosť trvala len 15 minút. Hosťom sa podarilo po priamom kope vyrovnať. Tento gól zaskočil nielen hráčov, ale aj fanúšikov, čo sa prejavilo najmä pri prekrikovačke so západnou tribúnou. Je smutné, že ľudia neváhajú plytvať hlasivkami na vulgarizmy smerujúce na vlastných hráčov, no zakričať pár krát po sebe Žilina už nedokážu! Vďaka dvom gólom zo záveru polčasu, o ktoré sa postarali Oravec a Kobylík, sme prakticky rozhodli o zápase.

V druhom polčase sme videli len gól Oravca, ktorý sa pomaly strelecky prebúdza. Povzbudzovanie malo v druhom dejstve vyššiu úroveň aj vďaka chalanovi, ktorý zobral zodpovednosť na seba a postavil sa na čelo kotla. Treba priznať, nebolo to úplne ono, ale aspoň sa nekričalo jedno cez druhé. Veľa ľudí stále nechápe, že len postaviť sa do kotla nestačí! Treba ísť na plno celý zápas, treba hučať, baviť sa…Nie je možné, že niektorí si idú vykričať hlas a iní si len tak mrmlú popod nos.

Na zápase mala premiéru aj nová flaga “SEVERANIA”, ktorá patrí k najkrajším, aké máme.

Po zápase prišla na rad tradičná ďakovačka, ktorá sa pomaly stáva neodmysliteľnou súčasťou každého zápasu. Výhra 4:1 teší, rovnako aj 4-bodový náskok pred Slovanom.