ULTRASZILINA.SK | ,

MŠK ŽILINA – FC Dacia Kišiňov
Štvrtok, 16.Júl 2009  17:30

ŽILINA – Prvý pohárový zápas v Európskej lige dopadol pre Žilinčanov výborne. Neinkasovali, dali dva góly a fanúšikovia boli spokojní. Napriek bojkotu, ktorý asi momentálne vážne nemá zmysel robiť pri takých počtoch, aké sa v Žiline schádzajú na futbale, sa zo začiatku celkom slušne fandilo. Ku koncu polčasu za bezgólového stavu však bolo namiesto povzbudzovania už počuť opäť klasické nadávky, piskot a idiotské poznámky od ľudí, ktorí prajú, iba keď sa darí.

Ale to vedia všetci. V druhom polčase sa hlavne po góle začalo fandiť oveľa viac, zapojil sa mnohokrát do toho celý štadión a ku koncu už bol aplauz skoro sústavný. Hráči opäť neprišli poďakovať divákom ani na severe, ani inde. Zrejme im treba dať šípku, kde majú prísť.

Čo napísať k zápasu?

Dacia Kišiňov predstavovala pre šošonov ťažký oriešok iba v necelú hodinu. Potom sa trafil Tomáš Oravec, ktorý v prvom polčase spálil sám pred brankárom dovtedy najväčšiu šancu na gól a hneď bolo pod Dubňom veselšie. O dvadsať minút neskôr sa presadil aj striedajúci Ivan Lietava, ktorý sa trafil po dlhom čase presne aj v súťažnom zápase a Žilinčania si nakoniec vybojovali zaslúženú výhru 2:0. Pred odvetou je to dobrý výsledok, podobný by potešil aj s Kišiňova, zvlášť keď už všetci vieme, proti komu môžeme v 3. predkole Európskej ligy nastúpiť. Proti Hajduku Split!