ULTRASZILINA.SK | ,

Hokej: MsHK ŽILINA – HC 07 Detva (dvojzápas)
Sobota, 14.Marec 2015  14:28

ŽILINA – Máme za sebou prvé dva záchranárske duely s prvoligovou Detvou. Kým v prvom dominovali na ľade Vlci a rozbili folklórny súbor súpera 7:2, druhý mal oveľa väčší náboj na ľade, v hľadisku i mimo neho a súper sa tešil z najtesnejšej výhry 6:5. Stav série je 1:1 a od pondelka pokračuje maratón zápasov v Detve. Samozrejme aj s našou početnou účasťou.

MsHK ŽILINA – HC 07 Detva 7:2 (12.3.2015)

Bohužiaľ bez hostí, ale prekvapujúco pred početným publikom, odohrali Vlci zápas, kde predčili súpera minimálne o dve triedy. My formujeme cca 150 členný kotol a už tradične gradujeme fandenie od poslabšej prvej tretiny k fanatickému záveru. Hráčom sa po skončení veľmi nechcelo vracať na ďakovačku a prišla možno polovica kádra – veríme, že to bolo len z playoff poverčivosti a nie neochoty ísť poďakovať vlastným fanúšikom za podporu!

MsHK ŽILINA – HC 07 Detva 5:6 (13.3.2015)

Druhý zápas sledovalo v kotli i na celom zimáku o niečo menej fanúšikov, no náš support bol o poznanie lepší. Prvá tretina bez bubna bola slabá, no v druhej sme postupne zvyšovali tempo. To však neplatilo o hráčoch, ktorí po tragickej hre inkasovali 3 lacné góly a zahanbujúco prehrávali 1:4. Na tretiu tretinu sa popresúvali viacerí Detvanci do ich kotla a sformovali 30-40 člennú fandiacu skupinku. My sme nehľadiac na výsledok hecovali hráčov, ktorí prepli na vyšší rýchlostný stupeň a rozbehli gólovú prestrelku. Aj keď trafili niekoľko tyčiek a pozahadzovali množstvo vyložených šancí, treba objektívne povedať, že začali hrať naplno až príliš neskoro a na výhru to už nestačilo. A s podobným nasadením, aké predviedli prvé dve tretiny, nemajú v Detve šancu uhrať ani bod. Po zápase ešte dochádza k menšiemu stretu s fanúšikmi hostí, ktorí tratia šáliky.

V pondelok plánujeme početný výjazd a cez zápas tam necháme za svoj klub aj dušu, takže veríme, že si hráči uvedomujú o čo sa hrá a budú bojovať s maximálnym nasadením od začiatku do víťazného konca!!

VÝJAZD DO DETVY

Cena za výjazd autobusom je 7€ a nahlasovať sa môžete dnes až do večera v Central Pube, prípadne u zainteresovaných osôb. Odchod autobusu je o 14:30 spred zimného štadióna. Predpísaný dress code na pondelok je byť celý v čiernom od hlavy až po päty. Vidíme sa v maštali ;-)