ULTRASZILINA.SK | ,

Artmedia Petržalka – MŠK ŽILINA
Sobota, 26.Júl 2008  19:30
Bratislava -  V 2. kole Corgoň ligy sa šošoni predstavili u obzvlášť nepríjemného, ťažkého, všetkými možnými záujmami podporovaného súpera. V minulej sezóne sme na jar s Artmediou prehrali trikrát, a tak bolo načase, aby Žilina ukázala v hlavnom meste, že Petržalku vie zdolať kedykoľvek a kdekoľvek. Na zápas sa chystal aj Fan club MŠK Žilina, ktorý zorganizoval autobusový výjazd.

Bus sa v sobotu naplnil do posledného miesta (dokonca aj viac) a od pol tretej popoludní si fanúšikovia šošonov mašírovali do Bratislavy. Cestou stihli dokonca pomôcť aj pri oprave defektu jednej dáme a keďže dobré sa opláca dobrým, nemohlo to v sobotu pre Žilinčanov v zápase dopadnúť zle.

V úvode mali domáci veľké šance, ale aj na druhej strane ukázali Žilinčania niečo zo svojho umenia. V sektore hostí sa zišlo cca. 150 fanúšikov MŠK, na ostatných tribúnach, hlavne na hlavnej, ich bolo odhadom ďalších 150. Prvý polčas bol support zo strany Žiliny slabší, ale v závere polčasu už za pomoci bubnov a aj lepšej hry Žiliny postupne silnel. Prvýkrát sa fans Žiliny radovali v 42. min. keď Peťo Štyvar nádherne gólom zakončil svoje sólo, keď ho perfektne vysunul Robo Jež. Polčas sa skončil 1:0 pre žlto-zelené farby.

Po zmene strán a občerstvení fanúšikov sa začalo v sektore hostí viac povzbudzovať. Prispeli k tomu aj hráči, ktorí držali Petržalku na dištanc, do ničoho vážneho ju nepustili a keď sa aj dostali k zakončeniu, všetko pochytal skvelý Dušan Perniš. Po hodine hry sa zranil Pišta Leitner a zlízol si od fanúšikov niekoľkokrát potlesk a vyvolávanie mena. Fans v sektore postupne zapojili do fandenia aj hlavnú tribúnu a počuť na Pasienkoch prekrikovačku MŠK – Žilina, to je zážitok! Domáci tábor len mlčky čumel a okrem nenávistných a závistlivých pokrikov sa nezmohol na nič. Tlak Žiliny postupne silnel, po zranení Pospěcha hrali šošoni na ihrisku už presilovku a Robo Jež ju v 81. min. využil na gólovú poistku. Sektor šošonov vybuchol radosťou druhý raz až do záveru sa neustále povzbudzovalo.

Po víťaznom zápase si prišli hráči s vernými podať ruky a urobili tak aj v prípade fanúšikov na hlavnej tribúne. Pekné gesto. Cesta späť do Žiliny bola síce náročná, ale pocit trojbodového zisku a porážky nenávideného súpera hrial.