ULTRASZILINA.SK | ,

Basket: MBK ŽILINA – BK Spišská Nová Ves
Pondelok, 27.September 2010  16:57
mbk_spisska
ŽILINA – V sobotu sa hralo prvé extraligové kolo v basketbale. Na tribúnach sme samozrejme nechýbali ani my a vo veľmi solídnom počte sme hnali hráčov za výhrou. Tú sa nám napokon vybojovať nepodarilo, keď Žilina podľahla Spišskej N.Vsi 61:69. Fandenie však malo úroveň ako už dávno nie.

Už pred začiatkom zápasu sme sa sformovali na tribúne pri našej striedačke, vyvesili vlajky a spustili prvé pokriky. Postupne sme pridali aj vlajky na tyčiach a gradovali support až do konca druhej štvrtiny. Po polčase, keď sme po nervóznom priebehu prehrávali o šesť bodov, sa naplno odpálil chorál “Žilina je šampión” s pravým fanatizmom.

snv1 snv3 snv2

Až do konca zápasu sa potom fandilo na veľmi vysokej úrovni. So sebou teda môžeme byť nadmieru spokojní. Mrzí ale domáca strata bodov a najmä zranenie ďalšieho hráča. Napriek tomu sme sa hráčom po zápase odvďačili za bojovný výkon a veríme, že už túto stredu si to vynahradíme v zápase proti silnej Handlovej (streda 18:00, hala na Rosinkách)

Za zmienku stojí fakt, že sa v početnom kotli objavilo veľa nových tvárí. Budeme radi ak vám to vydrží aj vo zvyšku sezóny, najmä keď mladí fanatici miestami fandili lepšie ako niektorí ich starší kolegovia :-)  Na záver krátke VIDEO ZO ZÁPASU .

Zdroj: bkzilina.sk