ULTRASZILINA.SK | ,

Basket: MBK ŽILINA – BC Prievidza
Štvrtok, 27.Október 2011  10:21

ŽILINA – Atraktívny basketbalový duel prilákal včera na Rosinky množstvo fanúšikov. Plná hala, v ktorej mali početné zastúpenie aj hostia z Prievidze, videla v parádnej atmosfére nervózny zápas plný zvratov v skóre. Zápas sme si prehrali v závere stretnutia, keď sme stratili sľubný náskok a Prievidza nás následne prevalcovala v predĺžení (konečné skóre 106:95).

Pre nás prvý zápas v sezóne dopadol veľmi slušne. Vyvesené boli dve menšie vlajky – ACAB a Ultras Žilina. V kotli sa stretla približne 50tka väčšinou mladších fanatikov. Fandilo sa po celý zápas a hlavne druhá polovica bola veľmi búrlivá. Často sa snažila zapájať aj celá hala, čo hnalo hráčov dopredu.

Pred polčasom sme prehrávali už o 16 bodov, nakoniec to chalani stiahli na 9 a v tretej štvrtine zlepšenou hrou otočili vývoj stretnutia. Náskok sme postupne zvyšovali až na 14b. Bohužiaľ opäť sme nezvládli záver stretnutia – chyby rozhodcov ale hlavne zbytočné fauly a straty a zdĺhavá hra bez myšlienky pomohli Baníku dotiahnúť skóre na 92:92.

Predĺženie sa už nieslo plne v réžii hostí (3:14). Po zápase, keď už veľká časť ľudí opustila halu,  ďakujeme chalanom aspoň za snahu. Pri ďakovačke je odpálených aj niekoľko bengálov. Fotky zo zápasu nájdete v našej galérii.