ULTRASZILINA.SK | ,

MFK Košice – MŠK ŽILINA
Streda, 19.Október 2011  11:31

Košice – Po krátkej futbalovej odmlke, spôsobenej reprezentačnou prestávkou, počas ktorej Weissovci naplno ukázali svoje kvality a potvrdili smerovanie nášho futbalu do … , sme vycestovali na východ republiky. Výjazd dopadol podla ultras otca na troječku, takže spokojnosť.

Najvyššie hodnotenie právom dostala cesta vlakom. Reštauračné vozne sa pomaly, ale isto predierajú v popularite pred pumpy. O zábavu tak nebola počas trojhodinovej cesty núdza. Horšie to bolo so zásobami piva. Od Popradu sme na väčšine zastávok hlasne vítali miestnych pokrikmi a ľudovými pesničkami :-)

Po príchode do Košíc nás čakalo zoznámenie s uvítacím výborom a cesta do centra mesta. Odtiaľ po hodinovej zastávke pochod smerom na štadión. Vďaka chlapcom s “povolením zabíjať a rozdávať pokuty” sme dorazili ku sektoru až na začiatku zápasu. Nasledovalo spisovanie, nahrávanie a fotenie do rodinného albumu, ktoré sa natiahlo až po 30. minútu zápasu, kedy sa dostali dnu poslední ľudia.

Spolu nás bolo na zápase 60. Niektorí na futbal nešli vôbec a veľká časť to vzdala po polčase. Support na úrovni tak trval možno 15 minút a zvyšok zápasu bolo pomerne ticho, občas zaznel nejaký ten pokrik či pokus o chorál. Čo sa domácich týka, návšteva slabá (ale niet sa čo čudovať), kotol aj keď hlučnejší ako my tiež a krásy štadióna uvidíte vo fotogalérii.

Zápas pred údajne 785 divákmi skončil našou výhrou 2:1 (38. Majtán, 51. Barčík). Hra opäť za veľa nestála, ale dôležité 3 body sú doma. Cesta späť prebehla pokojne, vďaka všetkým za účasť a špeciálne poďakovanie patrí PZ SR, ktorý opäť splnil očakávania do bodky. Radi sme vám spríjemnili službu.