ULTRASZILINA.SK | ,

MŠK ŽILINA – MFK Košice
Štvrtok, 17.Marec 2011  15:37

msk_kosice_jar2011

ŽILINA – Tri body sú konečne doma. Prvý polčas proti Košiciam bol z našej strany podobne utrápený ako predchádzajúce stretnutia. Našťastie po prestávke to vyzeralo podstatne lepšie a tak po výhre 2:0 nad Košicami sme sa opäť dostali na čelo tabuľky. Prvú jarnú výhru si v tradičný futbalový čas užili konečne zaplnené tribúny.

Spolu sa nás tiesnilo na štadióne niečo cez 2000, väčšina prišla dokonca až v pribehu zápasu. V duchu hesla “spojme sa pre futbal” sme jednohlasným tichom sledovali polovicu zápasu. To využilo pri odchode hráčov do šatní niekoľko tiežfanúšikov (poväčšine zo západu), ktorí si potrebovali dokázať svoju oddanosť ku klubu piskotom, čím zároveň vliali do hráčov veľa pozitívnej energie a odhodlania zvrátiť stav stretnutia.

Našťastie do druhého polčasu, keď sa do kotla nazbierala približne sedemdesiatka ľudí, vstupovali chalani na ihrisko za potlesku. Striedajúce duo Škvarka – Zjuzins výrazne oživilo našu hru a druhý menovaný po ani nie 15 minútach pobytu na ihrisku vo svojom druhom ligovom zápase strelil po dorážke svoj prvý gól.

Arturs bol výraznou postavou na ihrisku až do konca zápasu a zariadil aj druhý gól v sieti košičanov, keď po jeho šikovnej prihrávke strelil gól Ivan Lietava. Ten bol rovnako neprehliadnuteľný a za svoju bojovnosť si vyslúžil značné ovácie. Fandenie ako také však nebolo ničím výnimočné a len odrážalo počet ľudí v kotli a celkovú atmosféru.

Vďaka všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby mal každý možnosť vidieť zápas naživo a aby mali hráči adekvátnu podporu z hľadiska. Už teraz sa tak tešíme na digipiatky či na poslednú chvíľu presunuté zápasy, ktoré sa môžu hrať kľudne aj v pondelok ráno o siedmej. Veď my sa nejako zariadime …

P.S. Samozrejme sme na teba nezabudli Palo. A.C.A.B.