ULTRASZILINA.SK | ,

FC Nitra – MŠK ŽILINA
Utorok, 9.November 2010  20:47
Nitra – V stredu večer odohrali naši hráči v Lige majstrov, veľmi mierne povedané, neslávny duel s Olympique Marseille a už o tri dni nastúpili v rámci Corgoň ligy v Nitre proti miestnemu FC. Tento zápas bol skúškou nielen psychickej odolnosti našich hráčov, ale aj oddanosti nás fanúšikov.

Túto situáciu si bohužiaľ uvedomovala len veľmi malá časť z nás a aj preto vyrazil zo Žiliny nie úplne zaplnený bus. Zhruba pätnásť minút pred začiatkom stretnutia dorazila posádka busu k nitrianskému štadiónu, kde už čakala približne dvadsiatka fanatikov v žlto-zelenom. Kvôli menším problémom s lístkami do sektora hostí, sme sa prvých desať minút zabávali pred bránami štadióna, spustili zopár chorálov či prekrikovačku so Žilinčanmi, nachádzajúcimi sa už v hosťovskom sektore.

Prvopolčasový support bol aj napriek menším počtom na veľmi dobrej úrovni, sformovaný kotol, doplnený aj o fanúšikov cestujúcich autami, tvorilo viac ako 60 ľudí.  Tí vytvorili našim hráčom ideálne podmienky na ceste za tromi bodmi, za neustáleho povzbudzovania Šošoni postupne ovládli hru, dali prvý gól z kopačky Tomáša Oravca, ktorý využil nedorozumenie domácich a návrat na víťaznú vlnu tak bol viac ako reálny.

Druhý polčas sa v mnohom podobal tomu prvému. Výborne zorganizovaný a riadený kotol hučal jeden chorál za druhým, hráčom sa podarilo streliť aj druhý gól zásluhou Róberta Ježa a víťazstvo 2:0 bolo na svete. Po zápase došlo ešte k menšiemu zblíženiu s domácimi, po ktorom nasledovala nekonečne dlhá cesta domov, aspoň nám sa tak zdala.

Veľkým pozitívom tohto výjazdu bola konečne disciplína v kotli, zapájanie rúk pri choráloch či pokrikoch, dôsledne počúvanie lídra, či hučanie každého jedného človeka stojaceho v kotli. Tieto, pre niekoho možno maličkosti, dotvárajú konečný obraz fandenia a sú veľmi dôležité, aby mal kotol potrebnú úroveň.

Na záver veľká VĎAKA ako našim hráčom, tak aj všetkým zúčastneným fanúšikom.