ULTRASZILINA.SK | ,

SFM Senec – MŠK ŽILINA
Piatok, 29.Október 2010  9:27
normal_koniec1Senec – Stretnutím SFM Senec – MŠK Žilina sa v utorok podvečer skompletizovalo 3. kolo Slovenského pohára 2010/2011. Žilinčania si pohodlnou výhrou 3:1 zabezpečili postup a pridali sa tak k sedmičke už známych postupujúcich – Trnava, Slovan, Nitra, Myjava, Zlaté Moravce, Ružomberok a Liptov. Mikuláš.

V Národnom tréningovom centre nastúpili Žilinčania v pozmenenej zostave, keď priestor dostali menej vyťažovaní hráči ako Chupáč, Poliaček či Vyskočil a po zranení aj navrátilec Bello. Domáci sa v úvode dostali do pár pološancí, v 9. minúte dokonca nastrelili brvno, no to bolo z ich strany na dlhší čas všetko. Šošoni dominovali, rozdiel medzi oboma mužstvami bol jasne viditeľný. V 32. minúte to potvrdil úvodným gólom zápasu Vittor, v 39. pridal druhý Ceesay a o postupujúcom sa zdalo byť rozhodnuté.

Na začiatku druhého polčasu sa Senčanom podarilo zápas mierne zdramatizovať, gól na 1:2 však opäť nakopol našich a tí zakrátko pridali aj tretí gól, o ktorý sa postaral krásnym priamym kopom Mráz. Žilinčania udávali tempo, napriek mnohým šanciam však ďalší gól nepridali, aj vďaka údajnému ofsajdu, ktorý videl snáď len postranný rozhodca. Domácim sa už bránku Krnáča ohroziť nepodarilo, keďže niektorí z nich sa miesto hre venovali viac diskusii o vrátení či nevrátení lopty.

Na štadióne bola zhruba tridsiatka Šošonov, väčšinou rozdelená medzi hlavnú tribúnu a sektor hostí. Fandenie bolo len veľmi sporadické, domáci sa tiež nepretrhli, takže vlažná atmosféra dominovala. Pozápasová ďakovačka sa, aj kvôli dosť chladnému počasiu, obmedzila len na podanie rúk a zopár domácich využilo prítomnosť účastníka Ligy majstrov na získanie cenných autogramov.

Tzv. povinné víťazstvo nás posunulo o krok bližšie k trofeji, ktorá nám stále uniká. Včerajší žreb nám prisúdil ďalší prvoligový tím, tentokrát z Liptovského Mikuláša. Ešte pripomíname, že ďalšie kolo SP (štvrťfinále) sa hrá na dva zápasy, pričom prvý odohráme vonku.