ULTRASZILINA.SK | ,

Spartak Moskva – MŠK ŽILINA
Streda, 29.September 2010  10:27
Moskva – Po prvom domácom vystúpení v Lige majstrov nás čakala cesta do hlavného mesta Ruska, kde naši nastúpili na ihrisku Spartaka, s cieľom odčiniť prehru s londýnskou Chelsea. Zápas bol od začiatku v réžií moskovčanov, ktorí k prvopolčasovému gólu pridali v druhom dejstve ešte dva a výsledok 3:0 tak len podčiarkol ich dominanciu.

Na premiérové vystúpenie Žiliny na súperovom ihrisku v LM bolo zvedavých aj zhruba 70 Šošonov, ktorí neváhali cestovať lietadlom či dokonca vlakom (cesta trvá okolo 79! hodín tam aj späť) a podporiť tak naše mužstvo priamo v Moskve. V zápase, hrajúcom sa na umelej tráve v Lužnikách, mali od úvodu prevahu domáci. Viaceré šance zlikvidoval pozorný Dúbravka či dobre postavená konštrukcia bránky. Naši sa dopredu dostávali len sporadicky, takže gólman Spartaka nemal veľa práce. V 34. minúte zahrávali domáci rohový kop a na radosť približne 37 000 divákov otvorili skóre zápasu Ari.

Druhé dejstvo začali lepšie naši, no ani vyložené šance neskončili gólom v ruskej sieti a tak platilo známe nedáš dostaneš. V 61. minúte sa rýchla kontra Spartaka skončila druhým gólom v žilinskej sieti, ktorého autorom bol brazílcan Ari a na konečných 3:0 upravil tesne pred koncom Ibson, keďže naši hráči si už žiadnu gólovú šancu nevypracovali.

Atmosféra v moskovských Lužnikách bola vynikajúca, niekoľko tisícový kotol hučal počas celého zápasu. Vlajky na tyčiach či bengálske ohne už len umocnili elektrizujúcu atmosféru. Hŕstka našich v sektore hostí sa snažila, no proti niekoľko násobnej presile nemala šancu. Častokrát však hráčov podporí už len fakt, že za nimi niekto cestuje a majú tak dôvod pre koho hrať a bojovať.

Po dvoch zápasoch tak máme na konte 0 bodov a skóre 1:7, na rade je dvojzápas s Olympique Marseille.