ULTRASZILINA.SK | ,

Litex Loveč – MŠK ŽILINA
Sobota, 31.Júl 2010  17:27
Loveč – Bulharský Loveč je od našej milovanej Žiliny vzdialený približne 1100 km, preto sme vyrazili z mesta pod Dubňom už v nedeľu podvečer. Cesta bola bezproblémová. Nadránom sme prechádzali Belehradom, odkiaľ sme si pred rokom doniesli remízu 1:1 a tiež kopec srandy. Ďalej sme pokračovali cez Sofiu, kde treba spomenúť len 60. minútu a Adauta da Silvu!

Do Loveču sme pricestovali približne o 15:00 a keďže je Bulharsko známe svojimi priaznivými cenami, ubytovali sme sa v hoteli, kde bývali aj majstri Slovenska, hráči MŠK Žilina. Personál v hoteli, no hlavne Ceco, bude na nás v dobrom spomínať, keďže sme im vypili zásoby piva a ďaleko nebolo aj od vypitia zásob bulharskej tradičnej rakije, podotýkam bolo nás 8 :-).

V deň zápasu  sme sa mierne posilnili v hotelovej reštaurácii, prehodili sme pár slov s pánom Antošíkom a vyrazili sme do mesta. Do Loveču postupne prichádzali aj ďalší Šošoni a nakoniec sa nás nazbieralo okolo 25. Ku štadiónu sme sa vybrali zhruba hodinu pred zápasom, po ceste a ani pred štadiónom neboli žiadne problémy s miestnymi, takže všetko prebiehalo v pohode.

Domáci fandovia mali pekné úvodné choreo, ktoré dopĺňali chorálmi a pripájal sa celý štadión. Podporiť našich sme sa snažili aj my a to že nás bolo počuť sme zistili, keď domáci začali hučať a pískať. Takýmto spôsobom prebiehalo fandenie počas celého zápasu.  Zápas bol kvalitný a do polčasu mohli naši hráči viackrát skórovať, na druhej strane Litex hrozil zväčša spoza šestnástky. V 65. minúte prepukla v našom sektore pravá futbalová eufória, keď Tomáš “Mighty“ Majtán skóroval a viedli sme 1:0. S narastajúcim časom nás v 79. minúte, spolu z dažďom, schladil aj vyrovnávajúci gól Litexu, ktorý bol aj posledným v zápase.

Po stretnutí sa s nami chalani patrične rozlúčili, ale treba pripomenúť, že vzhľadom na priebeh stretnutia by zápasu svedčal skôr výsledok 2:1 pre Šošonov, čo bolo na hráčoch vidno.

Zápas v Bulharsku nám ukázal že na to Majstri Slovenska majú, a preto ukážme Európe a hlavne našim hráčom, že vždy stojíme za nimi a hlavne NÁŠ DOM, NÁŠ HRAD!