ULTRASZILINA.SK | ,

MFK Košice – MŠK ŽILINA
Utorok, 13.Apríl 2010  15:57
Košice – Na ďalekú cestu do Košíc sa vydávame už skoro ráno. Stretávame sa na stanici a čakanie na vlak si spríjemňujeme popíjaním pivečka. Okolo pol 9 vyrážame, vo vlaku nás cestuje okolo 45. Niekoľko hodinová cesta prebieha tradične, hulákame a popíjame dáke to pivečko. Vo vlaku sa nachádza aj jedálenský vozeň, čo bez váhania využívame.

Do Košíc prichádzame okolo obeda a hneď spúšťame poriadny hukot. Pred stanicou nás už čakajú policajti a odprevádzajú nás eskortou policajných áut, podľa ich slov, do najbližšej krčmy. Policajti nás vodia kade-tade, čo sa nám nezdá a asi po 20 minútach sa odpájame a ideme si po svojom. Po chvíli sa konečne usádzame v miestnej krčme, v ktorej strávime asi hodinku. Následne sa vydávame na cestu smer štadión, počas cesty nás zdravia domáci, samozrejme spoza policajtov.

Na štadión prichádzame s menším meškaním. V sektore sa nás schádza napokon asi 60. Support je po celý zápas na slabej úrovni, no aj tak nás je počuť, ale pri košických návštevách sa ani nemožno čudovať. Počas zápasu sa zopár z nás vyberá naproti domácim, ale všetko hasí domáca sbs. Naši hráči predvádzajú výborný výkon, v prvom polčase sa darí dvakrát skórovať Lietavovi a keď sa po prestávke pridávajú aj Rilke s Pečalkom, debakel 4:0 je na svete. Pred koncom zápasu vybiehajú dvaja domáci fanúšikovia na ihrisko, no po chvíli sú spacifikovaní. Po zápase ďakujeme hráčom za vysoké víťazstvo a upevnenie si prvej priečky.

Po „bezpečnostnej“ polhodinke v sektore nastupujeme do električkového špeciálu, ktorý nás odváža na stanicu. Cesta domov sa podobá tej z rána, až na absenciu jedálenského vozňa. Do Žiliny prichádzame okolo štvrť na desať.

Na záver veľká VĎAKA bratom z Góralu Źywiec, ktorí s nami absolvovali tento celodenný výjazd na východ.