ULTRASZILINA.SK | ,

KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
Sobota, 16.Júl 2011  16:57

Reykjavík -  Prvým ostrým súbojom Žilinčanov v sezóne 2011/2012 bol zápas 2. predkola Európskej Ligy na Islande s miestnym KR Reykjavík. Tento tím mal byť len prvou prekážkou na ceste MŠK do skupinovej fázy tejto súťaže, no po vysokej prehre 0:3 sa zdá byť aj poslednou.

Žilina nastúpila aj s troma novicami Barčíkom, Zlatkovičom a Šulekom a práve tretí spomínaný hráč inkasoval druhú žltú kartu, po ktorej nasledovala zákonite červená. Bežala 49. minúta a skóre zápasu bolo 1:0 pre domácich. Presilovku dokázali domáci využiť už o pár minút, keď postupne v 51. a 55. minúte zvýšili na konečných, pre nás zahanbujúcich, 3:0.

Na studenom Islande bolo prítomných aj takmer 40 Šošonov, domácich bolo približne 1500 a všetci sa spolu tlačili na jedinej tribúnke domovského stánku KR Reykjavík. Domáci si užívali senzačné víťazstvo, my horkosť neočakávanej prehry. Odveta sa zdá byť už len formalitou, no zmazať trojgólové manko nemusí byť nereálne…